Dvojitá celulóza

Balenie: 70 tabliet
Predajná cena25,00 €
Popis

V modernej rozvinutej spoločnosti je konzumácia správneho podielu vlákniny za deň rovnako dôležitá ako doplnenie správneho množstva kompletných bielkovín, nenasýtených mastných kyselín, oligosacharidov alebo základných živín, ako sú vitamíny a minerály. Prečo je to tak dôležité, ak je vláknina súčasťou rastlinných potravín, ktoré prejdú cez náš tráviaci systém tak, že sú v podstate nestrávené? Aby to bolo zrozumiteľnejšie, vlákninu možno prirovnať k zaneprázdnenému domovníkovi, ktorý čistí, chráni a udržiava náš tráviaci trakt v dobrom stave. Problémy by mohli nastať práve vtedy, keď chýba správca, ktorý by sa postaral o naše trávenie. A taktiež sa stále menej ľudí stará náležite o svoju stravu, v ktorej nie je dostatok vlákniny.

POPIS

Dvojitá celulóza je zmesou rôznych typov dietetickej vlákniny: rozpustnej a nerozpustnej.

Rozpustná vláknina má schopnosť viazať tuky, eliminovať ich a ich nadbytok vylúčiť z tráviaceho traktu. Vďaka rozpustnej povahe vláknina ako pektíny, živice, fruktooligosacharidy a niektoré hemicelulózy (polysacharidy) podporujú znižovanie cholesterolu a pomáhajú regulovať využitie cukrov telom. 

Určitú rozpustnú vlákninu, napríklad fruktooligosacharidy, je možné označiť ako prebiotiká. Fruktooligosacharidy prechádzajú nestrávené do hrubého čreva, kde fermentujú (kvasia)  pôsobením „priateľských ” baktérií, čím podporujú ich rast. Tieto „priateľské” baktérie podporujú črevnú imunitu a pôsobia preventívne proti zápalom, hnačkám a ďalším črevným problémom.

Nerozpustná vláknina neabsorbuje vodu, ani sa v nej nerozpúšťa. Pri prechode tráviacim traktom nerozpustná vláknina nemení svoju formu, ale pôsobí skôr ako „metla“ čistiaca a urýchľujúca vylučovanie toxického odpadu z hrubého čreva a podporujúca jeho pravidelné pohyby.

HLAVNÉ ZLOŽKY

polydextróza, plody hlohu, hydroxypropylcelulóza, kukuričná celulóza, škrob

ÚČINKY

Zložky produktu:

  • podporujú pravidelnú funkciu a pohyby čriev a pôsobia preventívne proti zápche,
  • urýchľujú elimináciu toxického odpadu z čreva,
  • bránia rastu patogénnych baktérií a produkovaniu toxických látok tým, že udržiavajú v črevách optimálne pH,
  • pomáhajú regulovať cholesterol tým, že viažu a eliminujú nadbytočné tuky v tráviacom trakte.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

3-4 tablety denne