Pupalkový olej

Balenie: 60 kapsúl
Predajná cena36,00 €
Popis

Pupalka dvojročná je pomerne skromná a bežná rastlinka s nevšednými vlastnosťami. Z nej vyrobený olej sa používa v medicíne a kozmetológii už stáročia na úľavu od mnohých kožných reakcií, žalúdočných problémov a ťažkostí súvisiacich s funkciou pohlavných hormónov, ale predovšetkým prináša celkovú dobrú náladu. Preto je pupalkový olej elixírom zdravia.

POPIS

Pupalka dvojročná atrí do rodu pupaliek (Oenothera) spolu s niekoľkými desiatkami ďalších rastlín. Najvzácnejšie látky pupalky dvojročnej sú obsiahnuté v jej semenách. Za studena lisovaný olej pupalky dvojročnej obsahuje veľké množstvo polynenasýtených mastných kyselín  (PUFAs) mimoriadne cenných pre ľudské telo — kyselinu linolovú (LA) a gama-linolénovú (GLA), ktoré majú široké spektrum pôsobenia. Napríklad, vplývajú na fungovanie bunkových membrán a medzibunkových priestorov a udržiavajú správnu hydratáciu tela.

Kyselina linolová patrí medzi omega-6 kyseliny, ktoré regulujú fyziologické procesy v tele, ako aj jeho biochemické reakcie. Ľudské telo ju samo nedokáže syntetizovať, preto je nevyhnutné jej pravidelné dodávanie do organizmu. Priaznivé účinky kyseliny linolovej na pokožku sú známe už dávno, preto je často súčasťou kozmetických prípravkov. Pupalka dvojročná obsahuje až 70% tejto nenasýtenej mastnej kyseliny.

Kyselinu gama-linolénovú, ktorá tiež patrí medzi omega-6 kyseliny, si telo dokáže vytvárať za účasti špeciálneho enzýmu D-6-D. Táto kyselina má priaznivé účinky na rovnováhu triglyceridov a lipidov v ľudskom tele a podieľa sa na tvorbe tkanivových hormónov prostaglandínov, ktoré regulujú krvný tlak. GLA posilňuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu (nachádza sa napríklad v materskom mlieku). Táto kyselina sa v rastlinách vyskytuje len zriedka, ale pupalka dvojročná obsahuje až 9% GLA.

Pupalka dvojročná obsahuje aj ďalšie mastné kyseliny: olejovú, palmitovú a stearovú  a fytosteroly, proteíny bohaté na síru a tryptofán, zinok, selén, magnézium, vápnik a vitamín E. Vysoký obsah týchto zložiek robí zo skromnej pupalky dvojročnej jednu z najcennejších rastlín používaných v priemysle výroby výživových doplnkov. Jej prínos využíva aj TIENS Group.

ÚČINKY

Zložky obsiahnuté v prípravku:

  • olej pupalky dvojročnej je bohatým zdrojom kyseliny linolovej (LA), ktorá prispieva k udržiavaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi,
  • olej pupalky dvojročnej  je zdrojom polynenasýtených mastných kyselín (PUFA), ktoré pomáhajú udržiavať optimálny komfort počas menštruácie,
  • polynenasýtené mastné kyseliny v oleji pupalky dvojročnej podporujú prirodzenú imunitu,
  • olej pupalky dvojročnej obsahuje polynenasýtené mastné kyseliny (PUFA) potrebné pre fyziologické procesy vrátane normálneho rastu pokožky a vlasov.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

Užívajte 3 až 8 kapsúl denne spolu s jedlom ako doplnok vašej stravy.