TIENS FIZZY Forte

Balenie: 14 šumivých tabliet
With shipment Slovenská pošta for 4,00 €
Predajná cena27,00 €
Popis

Prípravok obsahuje jedinečnú kombináciu 3 zdrojov horčíka, medzi nimi aj chelát aminokyselín s vysokou biologickou dostupnosťou,  vďaka čomu optimálne dopĺňa hladinu horčíka v organizme. Horčík, ako jeden z najdôležitejších minerálov pre telo, prispieva k normálnemu metabolizmu energie, zníženiu únavy a vyčerpania, udržiavaniu rovnováhy elektrolytov, neurotransmisii a svalovým kontrakciám  nevyhnutným aj pre fungovanie srdcového svalu.

POPIS

Spoločnosť Tiens so zreteľom na spotrebiteľa vytvorila unikátny produkt, ktorý každodennú stravu dopĺňa o nevyhnutné zložky zohrávajúce kľúčovú úlohu pri fungovaní tela. TIENS Fizzy Forte – produkt o ktorom hovoríme – je výživový doplnok, ktorý vďaka svojmu jedinečnému zloženiu zabezpečuje energiu po celý deň.

Začnime horčíkom, keďže je hlavnou zložkou tohto preparátu. Ide o chemický prvok nevyhnutný pre život všetkých živých organizmov. V ľudskom tele je približne 60% horčíka uloženého v kostrovom systéme, okolo 20% v kostrových svaloch a zvyšok je distribuovaný v iných tkanivách a orgánoch ako sú obličky, pečeň a tráviaci trakt. Asi 1% horčíka sa nachádza v mimobunkových priestoroch. Za zmienku stojí, že horčík zohráva veľmi dôležitú úlohu v ľudskom tele. Aktivuje viac ako 300 enzymatických reakcií. Okrem toho, zohráva úlohu pri mnohých katalytických a syntetických reakciách.

Tiens Fizzy Forte obsahuje až 3 chemické formy horčíka: uhličitan horečnatý, citran horečnatý a diglycinát horečnatý v chelátovej forme. Obohatenie nového produktu o ďalšie dve formy bolo navrhnuté tak, aby v ňom obsiahnutý horčík bol lepšie využiteľný v organizme. Horčík je dôležitý lebo:

 • prispieva k zmierneniu únavy a vyčerpanosti,
 • prispieva k udržaniu správneho metabolizmu energie,
 • napomáha správnemu fungovaniu nervovej sústavy a svalov,
 • pomáha udržiavať správne psychologické funkcie,
 • zohráva úlohu v procese delenia buniek,
 • pomáha udržiavať zdravé kosti.

Keď si zhrnieme vyššie zmienené, stojí za to dodať, že v súčasnej dobe plnej stresu nie je ľahké starať sa o seba a udržať si zdravý životný štýl. Nedostatok horčíka je bežným javom. Zabúdame ho dodávať telu v strave a neprospieva tomu ani pitie kávy a čaju. Tieto nápoje nie sú kompatibilné s bivalentnými minerálmi. To znamená, že ich nadmerné pitie môže spôsobiť zlé vstrebávanie horčíka, železa alebo vápnika. Aby sme predišli jeho nedostatku, je potrebné konzumovať vyváženú stravu. Mali by sme dbať aj na to, aby sme krátko po jedle nepili kávu ani čaj. Darí sa nám to? Žiaľ nie vždy. Do hry vstupuje stres, napätie a mnoho ďalších negatívnych faktorov. Je ťažké udržať v živote rovnováhu, obzvlášť v dnešnej dobe.

Ku zdraviu treba pristupovať holisticky a vedome – práve preto vám prinášame Tiens Fizzy Forte. Pre splnenie všetkých výživových nárokov nášho tela bolo obohatené o vitamíny a minerály ako je draslík, vitamín C, mangán, vitamín B2, vitamín B6, vitamín B1, selén a vitamín B12.

 • vitamín C, mangán, vitamín B2, vitamín B6, vitamín B12, prispievajú k udržiavaniu správneho metabolizmu energie
 • vitamín C, vitamín B2, vitamín B6, vitamín B1, vitamín B12 a draslík pomáhajú správnemu fungovaniu nervovej sústavy
 • vitamín C podporuje správnu produkciu kolagénu a zabezpečuje zdravé fungovanie krvných ciev, kostí a chrupaviek
 • mangán  prispieva k udržiavaniu zdravých kostí a spojivových tkanív, pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom
 • selén – pomáha správnemu fungovaniu imunitného systému a pomáha chrániť bunky pred oxidačným stresom
 • draslík – pomáha správnemu fungovaniu svalov a udržiavaniu optimálneho krvného tlaku.

Preto si treba pamätať, že produktom Tiens Fizzy Forte prostredníctvom jeho účinkov vedome a holisticky vplývame na život a naše telo sa nám za to odvďačí.

Ďalšou zložkou, ktorá stojí za spomenutie, je koncentrovaná šťava z červenej repy. Priaznivé účinky červenej repy sú známe už dlho. Často ju používame v kuchyni, lebo okrem charakteristickej chuti je známa vysokým obsahom vitamínov skupiny B, vitamínov C, A, E, K, minerálov, napr. horčíka, draslík, zinku, železa, sodíka a fosforu i dvoch menej známych prvkov – cézia a rubídia a ďalších zložiek dôležitých pre zdravie (vlákniny, antioxidantov a kyseliny listovej). Červená repa vďačí za svoje vlastnosti najmä tomu, že je zdrojom antokyanínov a flavonoidov, teda farbív: betaínu a cholínu.  Za zmienku stojí, že v surovej červenej repe je značné množstvo kyseliny listovej, ktorá pomáha udržiavať správny metabolizmus homocysteínu. Ide o aminokyselinu, ktorá vzniká v procese trávenia bielkovín. Vďaka nej je možný správny vývoj buniek a regenerácia poškodených tkanív.

Tiens Fizzy Forte obsahuje tri najcennejšie zložky, ktoré sme doteraz nespomenuli a sú rovnako dôležité. Je potrebné na tomto mieste objasniť, že ich pôsobenie a  úloha v tele sú nezastupiteľné. Tieto zložky sú: L-arginín, L-karnitín a výťažok z kukurice štandardizovaný na superoxid dismutázu (SOD).

L-arginín: Táto zložka je skutočne jednou z kľúčových látok tela, ktorá ovplyvňuje celé jeho fungovanie. Je to aminokyselina, ktorú si telo vytvára z kyseliny glutámovej a prolínu, takže ide o endogénnu zlúčeninu. Stáva sa však, že telo stráca schopnosť syntetizovať L-arginín a je potrebné dodávať ho v jedle. Prečo je to dôležité? Táto aminokyselina zohráva špeciálnu úlohu v ľudskom tele, pretože je substrátom pre syntézu oxidu dusnatého (NO). Spomenieme, že objavenie mechanizmu produkcie NO vo výstelke krvných ciev vyvolalo záujem vedcov a lekárov. Mnoho rokov sa uskutočňujú štúdie o tom, akú úlohu hrá L-arginín pri udržiavaní správnej hladiny oxidu dusnatého v krvi. Prinášajú pozitívne výsledky. V budúcnosti budú takéto štúdie preukazujúce priaznivé výsledky v oblasti medicíny kľúčom k mnohým vedeckým objavom.

L-karnitín: Je organická chemická zlúčenina, ktorá bola po prvýkrát izolovaná zo svalu v roku 1905. V ľudskom tele sa L-karnitín syntetizuje v pečeni, obličkách a v mozgu z dvoch aminokyselín, konkrétne z lyzínu a metionínu. Karnitín sa vyskytuje vo forme dvoch izomérov L a D. Prírodný karnitín je L-stereoizomér a treba sa sústrediť na túto formu, lebo je biologicky aktívna. L-karnitín sa nachádza najmä v kostrových svaloch a v srdci a približne 1,5% sa nachádza na miestach, kde sa táto látka syntetizuje. Zo začiatku bol L-karnitín považovaný za vitamín BT, lebo vykazoval mechanizmus pôsobenia podobný vitamínom skupiny B.  Avšak L-karnitín sa nedá považovať za vitamín, lebo nespĺňa kritéria klasifikácie. Napriek tomu je často označovaný za vitamín. Táto zložka zohráva veľa dôležitých biologických funkcií. Spája sa s procesom ß-oxidácie. t. zn. transformácie mastných kyselín a produkcie ATP v mitochondriách. ATP (adenozýn trifosfát) je univerzálnym nositeľom energie v bunkách, nevyhnutným doslova pre všetky životné pochody.

Superoxid dismutáza (SOD) je najdôležitejší vnútrobunkový detoxikačný enzým a najsilnejší antioxidant v bunke.  SOD je prirodzene prítomný vo všetkých tkanivách metabolizujúcich kyslík a najviac ho je v bunkách stien krvných ciev. Hoci sa SOD nachádza v zelenine, napríklad v brokolici, kalerábe alebo kapuste, a  prirodzene sa nachádza v tele, jeho deficit je veľmi častý. Preto je veľmi dôležitý  správne zvolený doplnok výživy pre podporu tela a jeho najdôležitejších funkcií.

 

Obsah: 70 g (14 šumivých tabliet x 5 g)

Zloženie: regulátor kyslosti: kyselina citrónová; stabilizátor: izomalt; uhličitan horečnatý; hydrouhličitan draselný; citran horečnatý; inulín z čakanky; aróma bobuľového ovocia; L-arginín; L-karnitín tartrát; prášok zo šťavy z červenej repy (Beta vulgaris L.); diglycinát horečnatý (chelátová forma); kyselina L-askorbová (vitamín C); výťažok z kukurice (Zea mays L.) štandardizovaný na superoxid dismutázu (SOD); sladidlo: sukralóza; síran manganatý; kyanokobalamín (vitamín B12); pyridoxín hydrochlorid (vitamín B6); riboflavín (vitamín B2); tiamín hydrochlorid (vitamín B1); seleničitan sodný.