Vejkan

Balenie: 30 kapsúl
With shipment Slovenská pošta for 4,00 €
Popis

Vitamin E, betakarotén a lecitín nie sú jedinými zložkami oleja z pšeničných klíčkov. Olej je bohatý i na ďalšie vitamíny, minerály, fytosteroly, fytohormóny a nenasýtené mastné kyseliny, z ktorých kyselina linolová a kyselina linolénová majú v našom jedálnom lístku zásadný význam, pretože náš organizmus si ich nedokáže sám produkovať. Olej z pšeničných klíčkov sa lisuje za studena, aby nedošlo k poškodeniu obsiahnutých účinných látok. Vďaka vysokému obsahu vitamínu E - silnému antioxidantu - je v porovnaní s inými olejmi odolnejší voči oxidácii a žltnutiu.

Olej z pšeničných klíčkov  je možné taktiež aplikovať priamo na pokožku tváre, najmä na oblasť v okolí očí, a na ruky. Pokožku dokonale hydratuje a spevňuje a má protizápalové účinky a účinky proti starnutiu. Preniká do vonkajších vrstiev pokožky, čím ju zjemňuje a zvláčňuje.

ÚČINNÉ ZLOŽKY

Lecitín obsiahnutý v produkte Vejkan je prírodnou zmesou fosfolipidov. Vyskytuje sa vo všetkých bunkách ľudského tela, najmä v bunkových membránach, kde sa podieľa na mnohých zásadne dôležitých biologických procesoch. Najvyšší obsah lecitínu nájdeme v mozgu, pečeni, ľadvinách a v kostnej dreni, kde sa podieľa na metabolizme, fungovaní nervového systému a chráni pečeň a žalúdočné steny. Pomáha zabezpečovať zmiešanie tukov s vodou a podieľa sa tak na vstrebávaní vitamínov rozpustných v tukoch. Nenasýtené mastné kyseliny nachádzajúce sa v lecitíne telo nevyhnutne potrebuje na produkciu protizápalových látok, čo pozitívne ovplyvňuje ľudský imunitný systém. Sú rovnako dôležité pri viazaní cholesterolu, čím napomáhajú jeho prenosu a odstraňovaní z tela. Lecitín ďalej podporuje fungovanie nervového systému. Cholín nachádzajúci sa v lecitíne sa podieľa na transdukcii nervových impulzov. Naproti tomu inositol zabezpečuje rovnováhu medzi meďou a zinkom a ovplyvňuje duševné zdravie. Medzi ďalšie zložky produktu Vejkan patria antioxidanty vitamín E a betakarotén. Vitamín E chráni bunky pred starnutím, pomáha udržiavať energiu a celkovú vitalitu, má pozitívne účinky na pamäť a podieľa sa na zásobovaní buniek živinami. Má blahodarné účinky na obehový systém: zabraňuje tvore krvných zrazením a pomáha znižovať krvný tlak. Vitamín E je taktiež dôležitý pre zdravie zubov, kostí, vlasov, pokožky a nechtov. Betakarotén, ako antioxidant, neutralizuje voľné radikály, predchádza starnutiu pokožky a pomáha tiež chrániť pleť pred poškodením ultrafialovými lúčmi. 

ÚČINKY

Podľa prírodnej medicíny majú zložky tohto produktu nasledujúce účinky:

  • vitamín E a betakarotén neutralizujú voľné radikály,
  • vitamín E pomáha udržiavať zdravé vlasy, nechty a pleť,
  • vitamín E a lecitín zlepšujú reguláciu cholesterolu, 
  • vitamín E pomáha udržiavať normálny krvný tlak,
  • lecitín a vitamín E pomáhajú udržiavať zdravé telesné a kognitívne funkcie a podporujú pamäť a koncentráciu.  . 

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

Užívajte 1-2 kapsuly denne, najlepšie jednu ráno a jednu večer. 

KONTRAINDIKÁCIE

Užívanie výživového doplnku sa neodporúča tehotným a dojčiacim ženám.

Výživový doplnok nie je vhodný pre osoby alergické na rybiu želatínu.