FOS Sirup

Balenie: 6 vrecúšok x 10 ml
With shipment Slovenská pošta for 4,00 €
Predajná cena11,50 €
Popis

V tradične čínskej medicíne sa prikladá veľký dôraz na fungovanie tráviaceho systému. Podľa Číňanov je to základ zdravia, preto sa veľkej obľube tešia výživové doplnky, ktoré zlepšujú trávenie. TIENS FOS Sirup patrí medzi ne.

POPIS

Črevná mikroflóra má zásadný vplyv na naše zdravie. Obsahuje zdraviu prospešné kmene aj také, ktoré majú na telo negatívny vplyv. Podľa údajov najnovších výskumov obýva črevá 400 až 500 rôznych druhov mikróbov. Ľudské črevné baktérie tvoria celkovú masu 1 až 1,5 kilogramu. Zloženie črevnej mikroflóry je kľúčové pre správne fungovanie celého tela. Zároveň však platí, že rovnováhu tohto špecifického „ekosystému“ môžu ľahko narušiť napríklad lieky, stres, alebo jednoducho proces starnutia.

V tráviacom trakte zdravého človeka prevládajú prospešné probiotické baktérie (bifidobaktérie a laktobacily). Medzi ich činnosti okrem iného patrí aj potláčanie a obmedzenie rastu mikroorganizmov, ktoré majú negatívny vplyv na zdravie, zmierňovanie laktózovej intolerancie, antialergické pôsobenie, protirakovinové a imunologické pôsobenie, prevencia osteoporózy a zubného kazu. Aby sme zvýšili populáciu prospešných baktérií v črevnej mikroflóre, môžeme ju podporiť konzumáciou kyslomliečnych výrobkov alebo farmaceutických preparátov. Rast probiotických organizmov môžeme dosiahnuť aj tým, že zahrnieme do stravy prebiotiká. Sú to nestráviteľné zložky potravy, ktoré stimulujú rast a aktivitu baktérií obývajúcich hrubé črevo a prispievajú k dobrému zdraviu svojho hostiteľa.  Podľa čínskej medicíny sa dobré zdravie začína v hrubom čreve.

Výhodou prebiotík je fakt, že sa rozkladajú až v hrubom čreve a ich prechod predošlými časťami tráviaceho traktu neovplyvňuje ich vlastnosti. Opisované prebiotiká vyrábané v priemyselnom meradle sú doposiaľ všetky sacharidy. Obsahujú množstvo nestráviteľných oligosacharidov a polysacharidov. Medzi prebiotické polysacharidy patrí inulín a niektoré typy škrobov odolné voči pôsobeniu tráviacich enzýmov. Medzi oligosacharidy so zdokumentovanými prebiotickými vlastnosťami patria fruktooligosacharidy (FOS). A presne na týchto vlastnostiach je založený výživový doplnok TIENS FOS Sirup.

ZLOŽKY

Fruktooligosacharidy (FOS) majú menej kalórií ako sacharóza a sú menej sladké, preto nepodporujú rozvoj zubného kazu. Navyše sú fermentované baktériami druhu bifidobaktérie a laktobacily prospešnými pre hostiteľa. Výsledný produkt metabolizmu týchto baktérií vytvára nepriaznivé podmienky pre rast „zlých“ baktérií. FOS sú prítomné v mnohých obľúbených druhoch zeleniny, napr. v cibuli, cesnaku a artičokoch, ale ich množstvo v potrave zvyčajne nie je dostatočné na to, aby viditeľne zlepšilo zdravie. Preto vzniká potreba dodávať ich do tela výživovými doplnkami. Zahrnutie FOS Sirupu do denného stravovania vedie k zvýšeniu výskytu bifidobaktérií v črevách. Množia sa 10 alebo dokonca 100-násobne rýchlejšie ako pred užívaním tohto doplnku. Takýmto spôsobom FOS Sirup reguluje bakteriálnu črevnú flóru.

ÚČINKY

  • Zložky prítomné v TIENS FOS Sirupe zlepšujú trávenie.
  • Stabilizujú črevnú mikroflóru po poruchách tráviaceho traktu.
  • Zlepšujú vstrebávanie mnohých prvkov, napríklad vápnika, horčíka, zinku a železa.
  • Majú čistiaci účinok. Spolu s obmedzením neprospešných baktérií v hrubom čreve je obmedzené aj množstvo produktov ich metabolizmu vykazujúcich genotoxickú aktivitu.
  • Pomáhajú vyrovnávať hladinu lipidov v krvi.
  • Posilňujú prirodzenú obranyschopnosť tela.
  • Pomáhajú udržiavať zdravú hmotnosť.

ODPORÚČANÉ DÁVKOVANIE

Užívajú sa 1-2 vrecúška denne. Je možné použiť ako sladidlo do akéhokoľvek nápoja, na ovocie, cereálie alebo pridať do jogurtu.